Ohrev teplej vody

Fotovoltika pre rodinné domy

Fotovoltika pre ohrev vody 4,5 kWp

4,5 kWp
Ohrev teplej vody Ohrev teplej vody

Využite maximum energie a ušetrite vďaka fotovoltaike

Fotovoltaická elektráreň pre rodinný dom vyrába elektrinu pre váš dom a šetrí náklady na energiu. S inteligentným regulátorom fotovoltiky Wattrouter navyše ušetríte ešte viac. Nespotrebovaná elektrina z fotovoltaických panelov sa presmeruje na ohrev teplej vody v bojleri, čím sa šetrí životné prostredie aj vaša peňaženka.

Nízke nároky na FVE panely, vysoké úspory

Naše fotovoltaické systémy sa ľahko inštalujú. Na pripojenie FVE panelov postačuje vaša existujúca kabeláž, takže nepotrebujete nič navyše. Dokonca ani menič pre káblové rozvody nezaberie príliš veľa miesta. Ľahko sa zmestí do technickej miestnosti alebo garáže.

Bezpečnosť a dokonalý prehľad nad výkonom FVE

Solárne panely drží na streche vášho domu celohliníková konštrukcia, ktorá odolá vetru a dažďu a zaisťuje maximálnu bezpečnosť. Fungovanie fotovoltaickej elektrárne naviac môžete sledovať kdekoľvek a zadarmo na svojom mobilnom telefóne.

Elektráreň obsahuje

Fotovoltaický menič3F, sieťový
Fotovoltaické panely10 ks / 450 Wp
Riadiaca jednotkaWATTrouter
Rozloha panelov28,5 m2
Max. panelov16
Riešenie prietokovTeplá voda
Ročná spotrebaod 4 - 10 MWh

Ukážková inštalácia

Fotovoltika pre ohrev vody 4,5 kWp
Fotovoltika pre ohrev vody 4,5 kWp

Táto fotovoltaická elektráreň je určená pre väčšie strešné plochy ako naša iná fotovoltaická elektráreň vo verzii 2,55 kWp na teplú vodu. Fotovoltaická elektráreň pre rodinný dom, ktorý má vyššie nároky na dodanú energiu a teda aj vyššiu spotrebu. Na použitie fotovoltaickej elektrárne na streche je potrebná plocha 28,5 m2. Inštalácia fotovoltaických panelov je možná od 11 jednotiek do maximálne 16 jednotiek.

Táto strešná fotovoltika pokryje ročnú spotrebu energie 4 - 10 MWh, čo z nej robí veľmi obľúbený fotovoltaický systém s dobrou návratnosťou. Okrem toho fotovoltika zabezpečuje vyššie uvedený ohrev vody. Preto sa táto fotovoltika oplatí každej domácnosti s nárokom na vyššie úspory energie. Táto malá fotovoltaická elektráreň vám poskytne dlhodobú súhrnnú úsporu prevádzkových nákladov vášho domu.

 • Získame dotáciu na fotovoltaiku až do výšky 93 000 Kč.
 • Táto fotovoltika na ohrev vody je ideálna pre kombináciu s výhrevom bazénu.

Zaisťujeme nielen predaj fotovolaickej elektrárne, ale jej plánovanie, montáž a následný pravidelný servis.

Cenník fotovoltaickej elektrárne pre ohrev vody 4,015 kWp

Cena fotovoltaickej elektrárne štartuje na 93 000 Kč vrátane DPH. Cena fotovoltiky je znížená na minimum vďaka dotácii Zelená domácnostiam, ktorú vám poskytujeme.  Keď porovnáte cenník fotovoltaickej elektrárne s konkurenciou, zistíte, že naša ponuka je naozaj bezkonkurenčná, pokiaľ ide o kvalitu vyhotovenia a doplnkové služby.

Fotovoltaický ohrev vody: najčastejšie kladené otázky

Fotovoltaický ohrev vody je jedným z najobľúbenejších spôsobov využitia solárnej energie na zníženie alebo dokonca pokrytie spotreby vody v rodinných domoch. Preto sme zhrnuli najčastejšie otázky o fotovoltickom ohreve vody

Vyplatí sa fotovoltický ohrev vody?

Absolútne. Fotovoltaický ohrev vody môže výrazne znížiť vaše účty za elektrinu. Vyššia počiatočná investícia do fotovoltaického ohrevu vody sa čoskoro začne vracať a vzhľadom na neustále rastúce ceny energie a plynu je fotovoltaický ohrev vody jednoznačne výhodnou voľbou. Okrem toho si fotovoltaický ohrev vody vyžaduje minimálnu údržbu, má dlhú životnosť a je obnoviteľným zdrojom energie s nulovými emisiami.

Je treba mať špeciálny fotovoltaický bojler?

Nie. Energia získaná fotovoltaikou sa presmerováva priamo do vášho stávajúceho zariadenia pre ohrev vody a nie je preto treba zriaďovať špeciálny model fotovoltaického bojleru.

Dá sa u vás zakúpiť fotovoltaický ohrev vody v bazéne?

Samozrejme! Pre dokonale teplú vodu v bazéne počas celého leta je najvhodnejší fotovoltaický ohrev vody 2,55 kWp. Radi vám navrhneme najvhodnejší a najvýhodnejší spôsob fotovoltaického ohrevu vody pre váš bazén a dom - kontaktujte nás.

Aká je cena fotovoltaického ohrevu vody?

Fotovoltaický ohrev vody a cena sú jednou z najčastejších otázok. Preto sme k jednotlivým možnostiam fotovoltického ohrevu vody pridali nielen cenu, ale aj cenu dotácie. Takto môžete mať jasný prehľad o cene fotovoltaického ohrevu vody a možných úsporách ešte pred odoslaním dopytu:

 • Cena fotovoltaického ohrevu vody 2,64 kWp: 119 500 Kč (s dotací 45 500 Kč)
 • Cena fotovoltaického ohrevu vody 4,4 kWp: 131 000 Kč (s dotací 84 000 Kč)

Tieto ceny zahŕňajú aj zmluvne garantované získanie dotácie. Práve vďaka dotácii na fotovoltaický ohrev vody je tento spôsob využitia solárnej energie dostupnejší a neustále sa stáva obľúbenejším.

Aké majú vaši zákazníci skúsenosti s fotovoltaickým ohrevom vody?

Skúsenosti s fotovoltaickým ohrevom vody sú pozitívne a naši spokojní klienti odporúčajú fotovoltaiku ďalej. V sekcii Referencie si môžete mimo iné prehliadnuť aj naše realizácie ohrevu vody fotovoltaikou.

Mám záujem o fotovoltaický ohrev vody

Sme radi, že ste sa rozhodli vydať zelenejšou cestou práve s nami. Vyplňte prosím dopytový formulár a my sa vám ozveme čo najskôr. Medzitým si môžete prečítať napríklad náš článok o fotovoltaickom bojleri.

 

 

-----------------------------

Špecifikácia produktu: ohrev vody fotovoltaikou, fotovoltika set, fotovoltika pre rodinný dom, fotovoltika na strechu, fotovoltika na dom, fotovoltika cena.

Naše referencie

Reference Fotovoltaická elektrárna s možností ukládání vyrobené energie do baterií - Poděbrady-Kluk
Celkový výkon FVE: 8,20 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 20 panelů
Poděbrady-Kluk
Pridané 10/2023
Viac o referencii
Reference Fotovoltaická elektrárna s instalací bateriového úložiště realizována v Třanovicích
Celkový výkon FVE: 8,10 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 18 panelů
Třanovice
Pridané 10/2023
Viac o referencii
Reference Realizace fotovoltaické elektrárny- Kunčina

Arpeg mohu jenom doporučit na začátku jsem tápal po kom udělat fve a našel jsem ty nejlepší na trhu. Vše super. Jiří S.

Celkový výkon FVE: 9,00 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 20 panelů
Kunčina
Pridané 06/2023
Viac o referencii

Napísali o nás

Ako prebieha realizácia fotovoltaickej elektrárne

S námi získáte kompletní fotovoltaiku na klíč. Nejprve provedeme technickou kontrolu střechy vašeho domu, vyřídíme veškeré papírování i získání dotace Nová zelená úsporám, které smluvně garantujeme. Dále připravíme a nachystáme projektovou dokumentaci.

Solární panely poté nainstalujeme na střechu, v domě je napojíme k dalším nezbytným FVE zařízením a následně celou fotovoltaickou elektrárnu připojíme na domácí elektrickou síť.

Celý proces realizace FVE si můžete prohlédnout v naší poradně.

Ještě si chci projít Vaše reference.

Chci se zatím pouze zeptat.

Videonávody na YouTube

Díky těmto videím se Vám bude ARPEG fotovoltaická elektrárna používat velmi snadno.

Prečo si vybrať fotovoltaiku?

 • Dotácie na fotovoltaiku

  Znížite poplatky za elektrinu

  Pokiaľ sa rozhodnete pre fotovoltaiku, môžete ušetriť až 850 € za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápiť rast cien energií.

 • Dotácie na fotovoltaiku 2021

  Ušetříte až 1 500 € s dotáciou Zelená domácnostiam

  Pomôžeme Vám so získaním dotácie Zelená domácnostiam. Tá sa môže vyšplhať až na krásnych 1 500 €.

 • Fotovoltaika na strechu

  Výpadky prúdu vás neohrozia

  Pri výpadku distribučnej siete môžete ďalej svietiť, surfovať na internete, variť aj kúriť. Vďaka vlastnej fotovoltaickej elektrárni budete za vodou.

Mám záujem

Spracovanie zakázky

1
Nacenenie zákazky
2-4 dni
Na základe požiadaviek náš technik vypracuje základnú technickú špecifikáciu a cenovú ponuku.
2
Odborný návrh riešenia
2-4 dni
Prehliadka miesta realizácie s doriešením technických detailov, prípravy stavby a poradenstvo.
3
Spracovanie dokumentácie
2-4 dni
Spracovanie projektu, žiadosti o pripojenie do distribučnej siete, príprava dotácie a zmlúv.
4
Inštalácia FVE
2-4 dni
Inštalácia FVE, napojenie na elektroinštaláciu a následná revízia s výmenou elektromeru.

FAQ

Chcem strešné fotovoltaické panely, ale nemám orientáciu na juh

Pokiaľ chcete vybaviť fotovoltaické panely, ale nemáte orientáciu strechy na juh, tak to nevadí. Väčšina záujemcov o inštaláciu fotovoltaických panelov na kľúč nemá orientáciu na južnú stranu a napriek tomu fotovoltaiku pre výrobu vlastnej elektriny využíva. Ide hlavne o to, že južná orientácia so sklonom 35 stupňov je najideálnejšia z hľadiska maximálnej využiteľnosti fotovoltaicých panelov. Takže fotovoltaika je riešením pre všetky strešné plochy. Napríklad už pridaním dvoch fotovoltaických panelov so západnou orientáciou alebo rozdelením polovice fotovoltaických panelov na východnú a západnú časť sa dokážete dostať na rovnakú využiteľnosť FVE ako pri južnej orientácii. Jednoduchým riešením je teda to, že FVE panelov na streche budete mať v odpovedajúcom počte. Tento počet vám pre každú konkrétnu strechu musí navrhnúť dodávateľ fotovoltaických panelov. U nás je táto služba zadarmo.

Ako fotovoltaická elektráreň funguje?

Domácnosť získava najviac energie z fotovoltaickej elektrárne počas dňa, keď sa vyrába najviac energie. Prebytok sa ukladá do batérie, ktorá sa aktivuje večer a začne zásobovať domácnosť energiou uloženou počas dňa. V ranných hodinách nemusí fotovoltická elektráreň vyrobiť potrebné množstvo energie, a preto sa dopĺňa z batérie alebo zo siete. V prípade systému zásobníkov vody posiela jednotka wattrouter tieto prebytky do ohrievača teplej vody prostredníctvom bojleru alebo kotla s akumulačnou nádobou.

Inštalácia FVE a ako dlho trvá?

Inštalácia fotovoltaického systému trvá zvyčajne 1 až 2 dni v závislosti od veľkosti systému a typu strechy.  Prvý deň sa zvyčajne strávi inštaláciou fotovoltaických panelov na streche, druhý deň inštaláciou meniča, batérie, chráničov a pripojením k elektrickému systému. V prípade menších inštalácií je možné obidve inštalácie vykonať za jeden deň. Pred realizáciou vám oznámime odhadovaný čas inštalácie.

Inštalácii fotovoltaickej elektrárne predchádza zdĺhavý proces, ktorý môže trvať jeden až dva mesiace v závislosti od pripojenia k distribučnej sústave ČEZ alebo EON. Tento proces zahŕňa zabezpečenie potrebnej dokumentácie, ako je energetický posudok, projektová dokumentácia, zabezpečenie dotácií, revízie a mnoho ďalšieho. Celý proces inštalácie potom môže trvať približne tri mesiace. Všetko pre vás zariadime.

Vyplatí sa mi FVE - fotovoltaická elektráreň? Aká je jej kúpna cena?

To, či sa fotovoltika oplatí, závisí od mnohých faktorov. Patrí medzi ne napríklad účel použitia (v rodinnom dome alebo v podniku), energetická náročnosť budovy, správanie obyvateľov v domácnosti alebo poloha nehnuteľnosti. Návratnosť investície sa môže prejaviť za tri, päť, sedem alebo pätnásť rokov.

Nákupná cena sa pohybuje od 4 900 do 18 400 € v závislosti od typu domácej fotovoltaickej elektrárne. Výhodou je však možnosť získať dotáciu, ktorá pokryje až 1 500€ z nákladov!

Čo budem robiť s fotovoltaickými panelmi, až skončí ich záruka?

Na fotovoltaické panely sa zvyčajne poskytuje záruka na 20 až 25 rokov. Toto je záruka na to, že výkon fotovoltaiky počas tohto obdobia neklesne pod 80 %. To je podstata tejto záruky. Fotovoltaické panely vám budú slúžiť ďalších 30 rokov a postupne sa ich výkon logicky zníži. V podstate sa dá povedať, že fotovoltické panely počas svojho života pravdepodobne nikdy nevymeníte. Pokiaľ ide o moment, keď fotovoltické panely dosiahnu maximálnu životnosť, možno ich ľahko odovzdať v zbernom dvore, pretože kúpou každého panelu sa automaticky uhradí recyklačný poplatok.

Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí

V podstate možno povedať, že fotovoltaické panely možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy. Fotovoltaické panely nie je možné použiť len na jeden typ strechy, ktorým je večná škridlová strecha.  Tie sú v podstate neudržateľné a strecha potom môže popraskať a zatiecť. Inak, akákoľvek strešná krytina (pálené a betónové škridly, šindle, plechová strecha...) svojím sklonom umožňuje inštaláciu fotovoltaického systému. Inštalácia fotovoltaických panelov sa vykonáva pomocou háčikov na škridle na účely ukotvenia, ktoré sa pretiahnu pod škridlu a pripevnia sa k väzníku, v prípade šindľov ide o špeciálnu kotvu s gélom, ktorá sa tiež pripevní k väzníku, a v prípade plechových striech je možné použiť kotvu s gélom aj upevnenie na falc ako pri bleskozvode. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, kam sa umiestnia samonosné konštrukcie, na ktorých sú pripevnené fotovoltaické panely.

nová zelená úsporám fotovoltaika
Štedrá dotácia
až 1 500 €
Fotovoltaika dotácie
Elektrická energia
pod kontrolou 24/7
Fotovoltaická elektráreň
Nižšie náklady
na elektrickú energiu
Fotovoltaika cena
Máme jedny z
nejnižších cen
Dotácie na fotovoltaiku
Zostavíme vám funkčné
riešenie na mieru
Dotácie na fotovoltaiku 2021
Inštalácia fotovoltaiky
behom 2 dní

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
Potrebujete poradiť?
Nechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.