Fotovoltika pre firmy

Fotovoltika pre firmy

ARPEG B2B: Fotovoltaika pre firmy bez starostí - Montáž fotovoltaiky s výkonom 1 MWp
(YouTube, 22.02.2024)

Firmy: Nejnovější realizace

Každý den pro vás naše týmy montují minimálně 3 fotovoltaické elektrárny.
4 681Spokojných
zákazníkov
14Realizácií za
posledný mesiac
Realizované 03/2024
Reference Fotovoltaická elektrárna s bateriovým úložištěm - Kopřivnice

Fotovoltaická elektrárna s bateriovým úložištěm - Kopřivnice

V sousedním městě jsme instalovali elektrárnu s výkonem 27,9 kWp a kapacitou baterie 34,8 kWh.

Celkový výkon FVE: 27,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 34,80 kWh
Mesto: Kopřivnice
Viac
Realizované 02/2024
Reference Fotovoltaická elektrárna na míru - Říčany-Radošovice

Fotovoltaická elektrárna na míru - Říčany-Radošovice

Ve firemním sídle v rodinném domku jsme nainstalovali 9,9 kWp s bateriovým úložištěm. Zákazník byl velmi spokojený.

Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Mesto: Říčany-Radošovice
Viac
Realizované 12/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna s výkonem 83 kWp - Ostrava-Mariánské Hory

Fotovoltaická elektrárna s výkonem 83 kWp - Ostrava-Mariánské Hory

Při této realizaci nás potrápila výška budovy a manipulační prostor, nicméně naši zkušení montéři to zvládli na výbornou. Pro tuto akci jsme zpracovali kompletní administrativní balíček, který obsahoval stavební povolení, souhlas hasičů, kolaudaci a licenci energetického regulačního úřadu.

Celkový výkon FVE: 83,00 kWp
Počet solárnych panelov: 200 panelů
Mesto: Ostrava-Mariánské Hory
Viac
Realizované 12/2023
Reference Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč - Brno

Instalace fotovoltaické elektrárny na klíč - Brno

V Pharma Parku v Brně jsme instalovali fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 236,97 kWp. Projekt zahrnoval vyřízení stavebního povolení, vyjádření hasičů, kolaudaci, lokální distribuční síť, dispečerské řízení – tohle má ARPEG rád! 

Celkový výkon FVE: 236,97 kWp
Počet solárnych panelov: 571 panelů
Mesto: Brno
Viac
Realizované 11/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna na autodílně - Hulín

Fotovoltaická elektrárna na autodílně - Hulín

I autoservis v Hulíně potřebuje elektřinu. Klasickému rodinnému domečku, který nemohl čerpat dotaci jako ostatní, pomohlo ministerstvo průmyslu a obchodu a dnes je autodílna energeticky soběstačná.

Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 7,20 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Mesto: Hulín
Viac
Realizované 11/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna na obchodních a skladovacích prostorách - Telč

Fotovoltaická elektrárna na obchodních a skladovacích prostorách - Telč

Pro výrobce pletiv jsme navrhli a zrealizovali fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 49,5 kWp a kapacitou bateriového úložiště 32,76 kWh.

Celkový výkon FVE: 49,50 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 32,76 kWh
Počet solárnych panelov: 110 panelů
Mesto: Telč
Viac
Realizované 11/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna na míru s bateriemi - Zlín

Fotovoltaická elektrárna na míru s bateriemi - Zlín

Dodavatele zdravotnického vybavení ve Zlíně jsme vybavili fotovoltaikou pro všechny jeho 3 objekty. Celkový instalovaný výkon činí 100 kWp s bateriovým úložištěm 92,25 kWh. Investici podpořily dotace z ministerstva průmyslu a obchodu.

Celkový výkon FVE: 100,00 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 92,25 kWh
Mesto: Zlín
Viac
Realizované 10/2023
Reference Fotovoltaika na míru s výkonem 49,8 kWp - Děčín

Fotovoltaika na míru s výkonem 49,8 kWp - Děčín

Na střechu Děčínského Hostelu jsme namontovali 120 solárních panelů. Elektrárna tímto dostáhla vvýkonu 49,8 kWp. 

Celkový výkon FVE: 49,80 kWp
Počet solárnych panelov: 120 panelů
Mesto: Děčín
Viac
Kontaktujte nás - ilustrační obrázek

Ozvite sa nám

Radi Vám pomôžeme zodpovedať všetky otázky spojené s fotovoltaikou.

+421 915 130 053

Po–Pá: 08:00–17:00

Rýchlo odpovieme

Pošlite dopyt/otázku

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.

FAQ - Často sa nás pýtate

Ako funguje fotovoltaika v zime?

Obávate sa, že fotovoltaika nebude v zime vyrábať dostatok energie kvôli absencii slnečného svetla? Hoci sa výkon FVE panelov môže počas zimných mesiacov znížiť, neznamená to, že v zime neušetríte na elektrine alebo ohreve vody. V januári a decembri pracujú fotovoltaické zariadenia približne na 20 % svojej kapacity. Najväčší výkon fotovoltaickej elektrárne je od apríla do konca septembra a odhaduje sa, že fotovoltaická elektráreň s výkonom 5 kW vyrobí v slovenských podmienkach 5 MWh energie ročne.

Aké FVE panely sú pre mňa najvýhodnejšie?

Výber správnych FVE panelov závisí od typu strechy, jej sklonu, požadovaného výkonu a ďalších aspektov. Naša fotovoltaická služba na kľúč zahŕňa návrh najideálnejšieho riešenia na základe vašich požiadaviek - takže sa nemusíte starať o výber správnych fotovoltaických panelov.

Je fotovoltaika ekologická?

Samozrejme - nie náhodou sa fotovoltaika nazýva zelená energia. FVE znižuje znečistenie ovzdušia, dokáže vyrábať elektrinu bez vody a znižuje našu závislosť od neobnoviteľných zdrojov energie. V neposlednom rade pomáha v boji proti zmene klímy.

Môžem využívať fotovoltaiku pre podnikanie?

Samozrejme - stačí navštíviť našu sekciu Fotovoltaika pre firmy. Vďaka FVE pre firmy ušetríte náklady za drahú energiu. Nezáleží na tom, či je vaša firma veľká alebo malá - ARPEG má v ponuke fotovoltaiku pre každého.

Má fotovoltaika aj nevýhody?

Jedinou nevýhodou fotovoltaiky je vyššia obstarávacia cena. Našťastie, vďaka dotácii Zelená domácnostiam môžete na kúpe FVE výrazne ušetriť a vaša investícia sa čoskoro začne vracať. Ale čiastočná energetická nezávislosť vlastnej fotovoltaickej elektrárne je na nezaplatenie, nemyslíte?

Čo fotovoltaika a elektromobil?

Fotovoltika a elektromobily patria k sebe. Radi zrealizujeme FVE s nabíjačkou pre elektromobily. Okrem toho môžete získať ešte vyššiu dotáciu na kombináciu fotovoltiky a nabíjania elektrických vozidiel ako na samotnú FVE. Máte záujem?

Dá sa fotovoltaika použiť ako strešná krytina?

Vzhľad klasických FVE panelov môže mnoho ľudí odradiť. Našťastie pre vás máme estetickejšie riešenie solárnych škridiel. Pokiaľ sa na stavbu strechy iba chystáte a uvažujete o vybavení fotovoltaiky, práve solárne škridle môžu byť vhodnou voľbou - fotovoltaika ako strešná krytina je veľmi odolná, ľahko sa inštaluje, má dlhú životnosť a je aj pekná na pohľad. Solárnymi škridlami sa dá taktiež nahradiť vaša terajšia strešná krytina (napr. pri rekonštrukcii strechy).

Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí

V podstate možno povedať, že fotovoltaické panely možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy. Fotovoltaické panely nie je možné použiť len na jeden typ strechy, ktorým je večná škridlová strecha.  Tie sú v podstate neudržateľné a strecha potom môže popraskať a zatiecť. Inak, akákoľvek strešná krytina (pálené a betónové škridly, šindle, plechová strecha...) svojím sklonom umožňuje inštaláciu fotovoltaického systému. Inštalácia fotovoltaických panelov sa vykonáva pomocou háčikov na škridle na účely ukotvenia, ktoré sa pretiahnu pod škridlu a pripevnia sa k väzníku, v prípade šindľov ide o špeciálnu kotvu s gélom, ktorá sa tiež pripevní k väzníku, a v prípade plechových striech je možné použiť kotvu s gélom aj upevnenie na falc ako pri bleskozvode. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, kam sa umiestnia samonosné konštrukcie, na ktorých sú pripevnené fotovoltaické panely.

Čo budem robiť s fotovoltaickými panelmi, až skončí ich záruka?

Na fotovoltaické panely sa zvyčajne poskytuje záruka na 20 až 25 rokov. Toto je záruka na to, že výkon fotovoltaiky počas tohto obdobia neklesne pod 80 %. To je podstata tejto záruky. Fotovoltaické panely vám budú slúžiť ďalších 30 rokov a postupne sa ich výkon logicky zníži. V podstate sa dá povedať, že fotovoltické panely počas svojho života pravdepodobne nikdy nevymeníte. Pokiaľ ide o moment, keď fotovoltické panely dosiahnu maximálnu životnosť, možno ich ľahko odovzdať v zbernom dvore, pretože kúpou každého panelu sa automaticky uhradí recyklačný poplatok.

Vyplatí sa mi FVE - fotovoltaická elektráreň? Aká je jej kúpna cena?

To, či sa fotovoltika oplatí, závisí od mnohých faktorov. Patrí medzi ne napríklad účel použitia v rodinnom dome alebo v podniku, energetická náročnosť budovy, správanie obyvateľov v domácnosti alebo poloha nehnuteľnosti. Návratnosť investície sa môže prejaviť za tri, päť, sedem alebo pätnásť rokov.

Nákupná cena sa pohybuje 4 900 do 18 400 € v závislosti od typu domácej fotovoltaickej elektrárne. Výhodou je však možnosť získať dotáciu, ktorá pokryje až 1 500 € z nákladov!

Inštalácia FVE a ako dlho trvá?

Inštalácia fotovoltaického systému trvá zvyčajne 1 až 2 dni v závislosti od veľkosti systému a typu strechy.  Prvý deň sa zvyčajne strávi inštaláciou fotovoltaických panelov na streche, druhý deň inštaláciou meniča, batérie, chráničov a pripojením k elektrickému systému. V prípade menších inštalácií je možné obidve inštalácie vykonať za jeden deň. Pred realizáciou vám oznámime odhadovaný čas inštalácie.

Inštalácii fotovoltaickej elektrárne predchádza zdĺhavý proces, ktorý môže trvať jeden až dva mesiace v závislosti od pripojenia k distribučnej sústave ČEZ alebo EON. Tento proces zahŕňa zabezpečenie potrebnej dokumentácie, ako je energetický posudok, projektová dokumentácia, zabezpečenie dotácií, revízie a mnoho ďalšieho. Celý proces inštalácie potom môže trvať približne tri mesiace. Všetko pre vás zariadime.

Ako fotovoltaická elektráreň funguje?

Domácnosť získava najviac energie z fotovoltaickej elektrárne počas dňa, keď sa vyrába najviac energie. Prebytok sa ukladá do batérie, ktorá sa aktivuje večer a začne zásobovať domácnosť energiou uloženou počas dňa. V ranných hodinách nemusí fotovoltická elektráreň vyrobiť potrebné množstvo energie, a preto sa dopĺňa z batérie alebo zo siete. V prípade systému zásobníkov vody posiela jednotka wattrouter tieto prebytky na ohrev teplej vody prostredníctvom bojlera alebo kotla s akumulačnou nádobou.

Aká je budúcnosť fotovoltaiky?

Aká iná, ako zelená! Fotovoltaika je síce súčasným trendom, ale jej popularita bude v budúcnosti naďalej rásť. Dôvodom svetlej budúcnosti fotovoltaiky sú nielen neustále rastúce ceny elektriny, plynu a palív, ale aj snaha o udržateľnejší život a obavy o zdravie našej planéty.

Čo znamená fotovoltaika?

Slovo fotovoltaika je zložené z gréckych slov pre svetlo a volt. Viac informácií o fungovaní fotovoltaiky nájdete napríklad v našom článku Typy fotovoltaických panelov a ich vlastnosti.

Nechajte si naceniť FVE na mieru.
Rýchlo a jednoducho.
+421 915 130 053Rýchly dopytŠipka vpravo

Napísali o nás

Zavřít - ikona

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
IcoPotrebujete poradiť?
Zanechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.