3 najčastejšie otázky našich zákazníkov k fotovoltaickým elektrárňam

Pripravili sme pre vás 3 najfrekventovanejšie otázky, na ktoré sa nás zákazníci pýtajú pri úvahách o inštalácii fotovoltaického systému. Dúfame, že nižšie uvedené odpovedi na otázky k fotovoltaike budú prospešné aj vám, preto sme sa rozhodli ich tu publikovať formou článku.
3 najčastejšie otázky našich zákazníkov k fotovoltaickým elektrárňam

1 / Chcel by som na strechu fotovoltaické panely, ale nemám orientáciu na juh

Nie je to rozhodujúci faktor pre zavedenie fotovoltaiky, pretože väčšina ľudí nemá južnú orientáciu a napriek tomu využíva fotovoltaiku na výrobu vlastnej elektrickej energie. Ide o to, že južná orientácia s 35-stupňovým sklonom je najideálnejšia z hľadiska maximalizácie využiteľnosti FV panelov, ale možno pridaním dvoch panelov so západnou orientáciou alebo rozdelením polovice panelov na východnú a západnú môžete dosiahnuť rovnakú využiteľnosť FVE ako pri južnej orientácii. Ide o to, že na streche budete mať o niečo viac fotovoltaických panelov. Profesionálna spoločnosť sa musí pozrieť na každý dom individuálne a navrhnúť najvhodnejšie riešenie

2 / Čo budem robiť s panelmi, až skončí ich životnosť?

Ide o záruku, že výkon fotovoltaických panelov neklesne pod 80 % počas daného obdobia, potom vám budú fotovoltaické panely slúžiť ďalších 30 rokov a ich výkon bude postupne klesať, čo je prirodzené pre všetky fotovoltaické systémy. Skrátka, fotovoltické panely pravdepodobne nikdy nevymeníte, ale ak áno, jednoducho ich odveziete do zberného dvora, pretože pri kúpe každého panelu sa automaticky platí recyklačný poplatok.

3 / Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí

V podstate možno povedať, že fotovoltaiku možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy, okrem eternitových škridiel, ktoré v zásade nie sú prístupné (strecha potom môže prasknúť a zatiecť). Inak nie je problémom pre inštaláciu fotovoltaických panelov akákoľvek škridlová, šindľová alebo plechová strecha. Pri obkladoch sa používajú háčiky, ktoré sa navlečú pod obklad a pripevnia k väzníku, pri šindľoch sa používa špeciálna gélová kotva, ktorá sa tiež pripevní k väzníku. Pri plechových strechách možno použiť gélovú kotvu aj kotvu bleskozvodu. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, na ktorých sú umiestnené samonosné konštrukcie pre fotovoltické panely.

 

Ak máte akékoľvek otázky k fotovoltaickým systémom, kedykoľvek nás kontaktujte, radi vám na konkrétne dotazy odpovieme a prípadne nezáväzne naceníme realizáciu fotovoltaickej elektrárne našou firmou.

Prečo si vybrať fotovoltaiku?

 • Dotácie na fotovoltaiku

  Znížite poplatky za elektrinu

  Pokiaľ sa rozhodnete pre fotovoltaiku, môžete ušetriť až 850 € za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápiť rast cien energií.

 • Dotácie na fotovoltaiku 2021

  Ušetříte až 1 500 € s dotáciou Zelená domácnostiam

  Pomôžeme Vám so získaním dotácie Zelená domácnostiam. Tá sa môže vyšplhať až na krásnych 1 500 €.

 • Fotovoltaika na strechu

  Výpadky prúdu vás neohrozia

  Pri výpadku distribučnej siete môžete ďalej svietiť, surfovať na internete, variť aj kúriť. Vďaka vlastnej fotovoltaickej elektrárni budete za vodou.

Mám záujem
nová zelená úsporám fotovoltaika
Štedrá dotácia
až 1 500 €
Fotovoltaika dotácie
Elektrická energia
pod kontrolou 24/7
Fotovoltaická elektráreň
Nižšie náklady
na elektrickú energiu
Fotovoltaika cena
Máme jedny z
nejnižších cen
Dotácie na fotovoltaiku
Zostavíme vám funkčné
riešenie na mieru
Dotácie na fotovoltaiku 2021
Inštalácia fotovoltaiky
behom 2 dní

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
Potrebujete poradiť?
Nechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.