Vyplatia sa virtuálne batérie?

Virtuálne batérie, virtuálne úložiská, alebo výkup? Alebo kam s prebytkom z fotovoltaickej elektrárne?
Vyplatia sa virtuálne batérie?

Odpovedzme na otázku: Prečo si 90 % domácností kupuje elektráreň s fyzickou batériou, keď môžu energiu ukladať do tzv. virtuálnej batérie?

Je to spôsobené poplatkami za sieť. Predstavte si ho ako obrovské trhovisko, kde sa elektrina neustále kupuje a predáva. Túto sieť musíte udržiavať v chode a zabezpečiť, aby ste mali vždy stabilný výkon a frekvenciu, aby ste do nej mohli čokoľvek zapojiť a aby všetko fungovalo tak, ako má. V praxi to znamená, že za distribúciu elektriny sa platí za všetko, čo prechádza sieťou, či už od vás alebo k vám. Tá zvyčajne predstavuje približne 50 % celkovej ceny elektriny. Preto je najvýhodnejšie, ak elektrina zostane s vami.

Z toho vyplýva, že virtuálne batérie fotovoltaických a iné produkty sú skôr marketingovým ťahom na neinformovaných zákazníkov než čímkoľvek iným. Stále však existuje veľké množstvo obchodníkov, ktorí pred svojimi zákazníkmi zatajujú podstatu fotovoltaiky s virtuálnou batériou a zákazníci sú potom veľmi nepríjemne prekvapení.

Základným pravidlom, ktoré by sa malo vždy dodržiavať pri inštalácii novej fotovoltaickej elektrárne, je správne nadimenzovať výrobu v pomere k spotrebe. Je to tak, že s fotovoltaickou elektrárňou vyrobím len toľko elektriny, koľko som schopný spotrebovať alebo uskladniť vo vlastnej fyzickej batérii, elektromobile alebo vo forme teplej vody v bojleri, bazéne atď. Ak z fotovoltaickej elektrárne vyrobíte veľké množstvo prebytkov, nekupovali ste ju pre seba, ale pre svojho dodávateľa, ktorý bude elektrinu z vašej fotovoltaickej elektrárne ďalej predávať vášmu susedovi s veľmi nízkymi nákladmi, a to za niekoľkonásobne vyššiu cenu.

Či už hovoríme o fotovoltaike s virtuálnou batériou, alebo o spätnom odkúpení prebytkov z fotovoltaiky, vždy by to mala byť len poistka, napríklad keď idem v lete na štrnásť dní na dovolenku. Prebytky z fotovoltaiky budú vznikať a stále je lepšie dostať späť niečo ako nič. Pozorne si však prečítajte podmienky zmluvy. Ak sa pýtate, aká je najvýhodnejšia virtuálna batéria, odpoveď je žiadna, čo sme vysvetlili vyššie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o téme prebytočných fotovoltaických a virtuálnych batérií, napíšte nám.

Fotovoltaika s virtuální baterií

_____________________________

Tématická špecifikácia článku: virtuálne batérie, fotovoltaika virtuálne batérie, vyplatí sa virtuálna batéria, fotovoltaika s virtuálnou batériou, virtuálne batérie do fotovoltaiky, virtuálne batérie na fotovoltaiku

Prečo si vybrať fotovoltaiku?

 • Dotácie na fotovoltaiku

  Znížite poplatky za elektrinu

  Pokiaľ sa rozhodnete pre fotovoltaiku, môžete ušetriť až 850 € za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápiť rast cien energií.

 • Dotácie na fotovoltaiku 2021

  Ušetříte až 1 500 € s dotáciou Zelená domácnostiam

  Pomôžeme Vám so získaním dotácie Zelená domácnostiam. Tá sa môže vyšplhať až na krásnych 1 500 €.

 • Fotovoltaika na strechu

  Výpadky prúdu vás neohrozia

  Pri výpadku distribučnej siete môžete ďalej svietiť, surfovať na internete, variť aj kúriť. Vďaka vlastnej fotovoltaickej elektrárni budete za vodou.

Mám záujem
nová zelená úsporám fotovoltaika
Štedrá dotácia
až 1 500 €
Fotovoltaika dotácie
Elektrická energia
pod kontrolou 24/7
Fotovoltaická elektráreň
Nižšie náklady
na elektrickú energiu
Fotovoltaika cena
Máme jedny z
nejnižších cen
Dotácie na fotovoltaiku
Zostavíme vám funkčné
riešenie na mieru
Dotácie na fotovoltaiku 2021
Inštalácia fotovoltaiky
behom 2 dní

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
Potrebujete poradiť?
Nechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.