Solární elektrárna montovaná na polovalbovou střechu - Mladá Boleslav-Čejetice
Celkový výkon FVE: | 6,30 kWp |
---|---|
Kapacita batérií fotovoltaiky: | 11,60 kWh |
Počet solárnych panelov: | 14 panelů |
Miesto realizácie fotovoltaiky: | Mladá Boleslav-Čejetice |
Región realizácie: | Stredočeský kraj |
Typ strechy: | Polovalbová, Strešné tašky |
Rychle a jednoduše.
Chcete také šetřit s Fotovoltaickou elektrárnou? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.
Ďalšie referencie fotovoltaiky a tepelných čerpadiel pre Stredočeský kraj
Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 111-S vzduch/voda -Mšeno
Tentokrát naše instalace probíhala na novostavbě, kde jsme instalovali tepelné čerpadlo Viessmann Vitocall 111-S s výkonem 8 kWp. Součástí instalace je bojler o objemu 220 litrů. Systém je doplněn o akumulační nádobu s kapacitou 40 litrů, umístěnou v zadní části vnitřní jednotky.
Fotovoltaika s akumulací energie do baterií - Nučice
FVE s výkonem 6,75 kWp a vyřízení dotace Nová zelená úsporám - Vyžlovka
Fotovoltaická elektrárna na míru instalovaná v Komárově
Fotovoltaika na míru s uložením do baterií - Všetaty
Solární elektrárna s vyřízením dotace Nová zelená úsporám - Rudná
Solární elektrárna na klíč s bateriovým úložištěm - Beroun
FVE s výkonem 9,9 kWp a baterii o kapacitě 17,75 kWh - Pchery
Velmi profesionální přístup, rychlé vyřízení veškeré potřebné dokumentace včetně montáže. Můžu jen doporučit. Václav P.
Nečakajte, nechajte si
navrhnúť riešenie ešte dnes
V súčasnosti máme stále kapacitu na prijímanie nových objednávok, takže sa vám čo najskôr ozveme, aby ste ju mali na streche domu čo najskôr.
6 dôvodov, prečo si zvoliť ARPEG
- Komponenty na sklade - Máme vlastných dlhodobých dodávateľov a špeciálny systém na neustále dopĺňanie zásob.
- Komplexná dodávka fotovoltaiky na kľúč - vašu elektráreň vybavíme od A po Z. Navrhneme riešenie, pripravíme projektovú dokumentáciu, požiadame o dotácie, postavíme, pripojíme a zabezpečíme servis.
- Žiadne zálohy vopred - Nevyžadujeme zálohy vopred. Sme zdravá spoločnosť pôsobiaca na trhu už dlhší čas.
- Spokojní klienti hovoria za nás - Názory našich klientov sú pre nás záväzné. Pozrite si recenzie a presvedčte sa, ako pracujeme.
- Na trhu od roku 2018 - Čo môže lepšie vypovedať o našej stabilite a dôveryhodnosti ako naša história.
- Postaráme sa o vás aj po inštalácii - Sme spoločnosť s históriou, po realizácii nezmizneme. Práve naopak, o našich klientov sa staráme dlhodobo.
Lacnejšie ako
konkurencia!
Sme v priemere lacnejší ako naša konkurencia. Neveríte tomu? Pošlite nám konkurenčnú ponuku a nechajte si povedať našu cenu.
Ozvite sa nám
Radi Vám pomôžeme zodpovedať všetky otázky spojené s fotovoltaikou.
Po–Pá: 08:00–17:00
Pošlite dopyt/otázku
FAQ - Často sa nás pýtate
Ako funguje fotovoltaika v zime?
Obávate sa, že fotovoltaika nebude v zime vyrábať dostatok energie kvôli absencii slnečného svetla? Hoci sa výkon FVE panelov môže počas zimných mesiacov znížiť, neznamená to, že v zime neušetríte na elektrine alebo ohreve vody. V januári a decembri pracujú fotovoltaické zariadenia približne na 20 % svojej kapacity. Najväčší výkon fotovoltaickej elektrárne je od apríla do konca septembra a odhaduje sa, že fotovoltaická elektráreň s výkonom 5 kW vyrobí v slovenských podmienkach 5 MWh energie ročne.
Aké FVE panely sú pre mňa najvýhodnejšie?
Výber správnych FVE panelov závisí od typu strechy, jej sklonu, požadovaného výkonu a ďalších aspektov. Naša fotovoltaická služba na kľúč zahŕňa návrh najideálnejšieho riešenia na základe vašich požiadaviek - takže sa nemusíte starať o výber správnych fotovoltaických panelov.
Je fotovoltaika ekologická?
Samozrejme - nie náhodou sa fotovoltaika nazýva zelená energia. FVE znižuje znečistenie ovzdušia, dokáže vyrábať elektrinu bez vody a znižuje našu závislosť od neobnoviteľných zdrojov energie. V neposlednom rade pomáha v boji proti zmene klímy.
Môžem využívať fotovoltaiku pre podnikanie?
Samozrejme - stačí navštíviť našu sekciu Fotovoltaika pre firmy. Vďaka FVE pre firmy ušetríte náklady za drahú energiu. Nezáleží na tom, či je vaša firma veľká alebo malá - ARPEG má v ponuke fotovoltaiku pre každého.
Má fotovoltaika aj nevýhody?
Jedinou nevýhodou fotovoltaiky je vyššia obstarávacia cena. Našťastie, vďaka dotácii Zelená domácnostiam môžete na kúpe FVE výrazne ušetriť a vaša investícia sa čoskoro začne vracať. Ale čiastočná energetická nezávislosť vlastnej fotovoltaickej elektrárne je na nezaplatenie, nemyslíte?
Čo fotovoltaika a elektromobil?
Fotovoltika a elektromobily patria k sebe. Radi zrealizujeme FVE s nabíjačkou pre elektromobily. Okrem toho môžete získať ešte vyššiu dotáciu na kombináciu fotovoltiky a nabíjania elektrických vozidiel ako na samotnú FVE. Máte záujem?
Dá sa fotovoltaika použiť ako strešná krytina?
Vzhľad klasických FVE panelov môže mnoho ľudí odradiť. Našťastie pre vás máme estetickejšie riešenie solárnych škridiel. Pokiaľ sa na stavbu strechy iba chystáte a uvažujete o vybavení fotovoltaiky, práve solárne škridle môžu byť vhodnou voľbou - fotovoltaika ako strešná krytina je veľmi odolná, ľahko sa inštaluje, má dlhú životnosť a je aj pekná na pohľad. Solárnymi škridlami sa dá taktiež nahradiť vaša terajšia strešná krytina (napr. pri rekonštrukcii strechy).
Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí
V podstate možno povedať, že fotovoltaické panely možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy. Fotovoltaické panely nie je možné použiť len na jeden typ strechy, ktorým je večná škridlová strecha. Tie sú v podstate neudržateľné a strecha potom môže popraskať a zatiecť. Inak, akákoľvek strešná krytina (pálené a betónové škridly, šindle, plechová strecha...) svojím sklonom umožňuje inštaláciu fotovoltaického systému. Inštalácia fotovoltaických panelov sa vykonáva pomocou háčikov na škridle na účely ukotvenia, ktoré sa pretiahnu pod škridlu a pripevnia sa k väzníku, v prípade šindľov ide o špeciálnu kotvu s gélom, ktorá sa tiež pripevní k väzníku, a v prípade plechových striech je možné použiť kotvu s gélom aj upevnenie na falc ako pri bleskozvode. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, kam sa umiestnia samonosné konštrukcie, na ktorých sú pripevnené fotovoltaické panely.
Čo budem robiť s fotovoltaickými panelmi, až skončí ich záruka?
Na fotovoltaické panely sa zvyčajne poskytuje záruka na 20 až 25 rokov. Toto je záruka na to, že výkon fotovoltaiky počas tohto obdobia neklesne pod 80 %. To je podstata tejto záruky. Fotovoltaické panely vám budú slúžiť ďalších 30 rokov a postupne sa ich výkon logicky zníži. V podstate sa dá povedať, že fotovoltické panely počas svojho života pravdepodobne nikdy nevymeníte. Pokiaľ ide o moment, keď fotovoltické panely dosiahnu maximálnu životnosť, možno ich ľahko odovzdať v zbernom dvore, pretože kúpou každého panelu sa automaticky uhradí recyklačný poplatok.
Vyplatí sa mi FVE - fotovoltaická elektráreň? Aká je jej kúpna cena?
To, či sa fotovoltika oplatí, závisí od mnohých faktorov. Patrí medzi ne napríklad účel použitia v rodinnom dome alebo v podniku, energetická náročnosť budovy, správanie obyvateľov v domácnosti alebo poloha nehnuteľnosti. Návratnosť investície sa môže prejaviť za tri, päť, sedem alebo pätnásť rokov.
Nákupná cena sa pohybuje 4 900 do 18 400 € v závislosti od typu domácej fotovoltaickej elektrárne. Výhodou je však možnosť získať dotáciu, ktorá pokryje až 1 500 € z nákladov!
Inštalácia FVE a ako dlho trvá?
Inštalácia fotovoltaického systému trvá zvyčajne 1 až 2 dni v závislosti od veľkosti systému a typu strechy. Prvý deň sa zvyčajne strávi inštaláciou fotovoltaických panelov na streche, druhý deň inštaláciou meniča, batérie, chráničov a pripojením k elektrickému systému. V prípade menších inštalácií je možné obidve inštalácie vykonať za jeden deň. Pred realizáciou vám oznámime odhadovaný čas inštalácie.
Inštalácii fotovoltaickej elektrárne predchádza zdĺhavý proces, ktorý môže trvať jeden až dva mesiace v závislosti od pripojenia k distribučnej sústave ČEZ alebo EON. Tento proces zahŕňa zabezpečenie potrebnej dokumentácie, ako je energetický posudok, projektová dokumentácia, zabezpečenie dotácií, revízie a mnoho ďalšieho. Celý proces inštalácie potom môže trvať približne tri mesiace. Všetko pre vás zariadime.
Ako fotovoltaická elektráreň funguje?
Domácnosť získava najviac energie z fotovoltaickej elektrárne počas dňa, keď sa vyrába najviac energie. Prebytok sa ukladá do batérie, ktorá sa aktivuje večer a začne zásobovať domácnosť energiou uloženou počas dňa. V ranných hodinách nemusí fotovoltická elektráreň vyrobiť potrebné množstvo energie, a preto sa dopĺňa z batérie alebo zo siete. V prípade systému zásobníkov vody posiela jednotka wattrouter tieto prebytky na ohrev teplej vody prostredníctvom bojlera alebo kotla s akumulačnou nádobou.
Aká je budúcnosť fotovoltaiky?
Aká iná, ako zelená! Fotovoltaika je síce súčasným trendom, ale jej popularita bude v budúcnosti naďalej rásť. Dôvodom svetlej budúcnosti fotovoltaiky sú nielen neustále rastúce ceny elektriny, plynu a palív, ale aj snaha o udržateľnejší život a obavy o zdravie našej planéty.
Čo znamená fotovoltaika?
Slovo fotovoltaika je zložené z gréckych slov pre svetlo a volt. Viac informácií o fungovaní fotovoltaiky nájdete napríklad v našom článku Typy fotovoltaických panelov a ich vlastnosti.
Rýchlo a jednoducho.