Bojler na fotovoltaiku: ušetrite za ohrev vody

Mnohé domácnosti využívajú väčšinu energie na vykurovanie a prípravu teplej vody. Existuje však niekoľko spôsobov, ako znížiť náklady na teplú vodu. Bojler alebo iný zdroj teplej vody možno v teplejších mesiacoch aspoň čiastočne nahradiť solárnymi panelmi, ktoré využívajú priamy ohrev vody v solárnom kolektore. Ešte lepšou možnosťou je však zakúpenie fotovoltaických panelov - fotovoltaiky na bojler.
Bojler na fotovoltaiku: ušetrite za ohrev vody

aVyplatí sa fotovoltaický ohrev vody?

Fotovoltaický ohrev vody sa oplatí každému, kto používa elektrinu na ohrev vody. Fotovoltaické panely fungujú aj pri zníženom slnečnom žiarení. To znamená, že produkujú určité množstvo energie aj v zimných mesiacoch. Zároveň v lete využívajú prebytočnú energiu napríklad na napájanie klimatizácie. Ďalšou výhodou je klesajúca cena a možnosť využitia dotácií. V rámci dotácie Zelená domácnostiam 2022 je dokonca možné kombinovať dotáciu na fotovoltaický kotol s inými typmi dotácií na úsporu energie.

Ako funguje ohrev vody fotovoltaikou?

Bojler na fotovoltaiku

Mohlo by sa zdať, že ohrev vody pomocou fotovoltaických panelov je pomerne zložitý, ale opak je pravdou - ohrev vody pomocou fotovoltaiky je veľmi jednoduchý. Na streche máte panely, ktoré vyrábajú elektrinu. Ten sa privádza do riadiacej jednotky, ktorá je umiestnená v blízkosti bojleru. Z riadiacej jednotky je priamo napájaná elektrická cievka v bojleri. Voda sa preto ohrieva z fotovoltického systému, nie zo siete. Okrem toho si vyrábate aj elektrickú energiu pre vlastnú ďalšiu spotrebu.

Pre koho je bojler na fotovoltaiku vhodnou voľbou

Fotovoltaické solárne panely možno inštalovať na všetky tvary a typy striech. Ideálne strechy sú sedlové strechy orientované na juh, ale ľahko sa dajú použiť aj iné orientácie (pozrite si náš článok 3 najčastejšie otázky k FVE).

Vzhľadom na potrebu minimálnych stavebných úprav a zásahov je fotovoltaický ohrev vody vhodnou voľbou aj pre tých, ktorí už dokončili stavbu alebo rekonštrukciu a rozhodli sa využívať solárnu energiu dodatočne. Fotovoltaické solárne panely sú na streche vášho domu upevnené na celohliníkovej konštrukcii, ktorá odoláva vetru a dažďu a zaručuje maximálnu bezpečnosť. Okrem toho môžete kedykoľvek a bezplatne sledovať prevádzku fotovoltaickej elektrárne na svojom mobilnom telefóne. Ak neviete, aký bojler k fotovoltaike treba kúpiť, radi vám odporučíme konkrétny model.

Máte záujem o bojler na fotovoltaiku?

Sme radi, že ste sa rozhodli vydať zelenejšou cestou. Hoďte starosti za hlavu a nechajte vybavovačky na nás. Prečo si kúpiť fotovoltaiku na bojler od Arpegu?

 • Arpeg zaisťuje celkový projekt inštalácie a uvedenie do prevádzky fotovoltaiky na bojler
 • Arpeg zmluvne garantuje vybavenie a preplatenie dotácie na ohrev vody fotovoltaikou a ďalšie fotovoltaické systémy
 • Arpeg Vám navrhne najvýkonnejšie a najvýhodnejšie riešenie fotovoltaiky na mieru Vašim potrebám

Ak sa chcete dozvedieť viac, kontaktujte nás alebo si prehliadnite sekciu Ohrev vody fotovoltaikou na našich webových stránkach.

Prečo si vybrať fotovoltaiku?

 • Dotácie na fotovoltaiku

  Znížite poplatky za elektrinu

  Pokiaľ sa rozhodnete pre fotovoltaiku, môžete ušetriť až 850 € za rok. Budete nezávislí a nemusí vás trápiť rast cien energií.

 • Dotácie na fotovoltaiku 2021

  Ušetříte až 1 500 € s dotáciou Zelená domácnostiam

  Pomôžeme Vám so získaním dotácie Zelená domácnostiam. Tá sa môže vyšplhať až na krásnych 1 500 €.

 • Fotovoltaika na strechu

  Výpadky prúdu vás neohrozia

  Pri výpadku distribučnej siete môžete ďalej svietiť, surfovať na internete, variť aj kúriť. Vďaka vlastnej fotovoltaickej elektrárni budete za vodou.

Mám záujem
nová zelená úsporám fotovoltaika
Štedrá dotácia
až 1 500 €
Fotovoltaika dotácie
Elektrická energia
pod kontrolou 24/7
Fotovoltaická elektráreň
Nižšie náklady
na elektrickú energiu
Fotovoltaika cena
Máme jedny z
nejnižších cen
Dotácie na fotovoltaiku
Zostavíme vám funkčné
riešenie na mieru
Dotácie na fotovoltaiku 2021
Inštalácia fotovoltaiky
behom 2 dní

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
Potrebujete poradiť?
Nechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.