Referencie fotovoltaiky a solárnych panelov v Hradci Králové

Ak hľadáte inšpiráciu a príklady fotovoltaiky v Hradci Králové, pozrite sa na naše referencie realizovaných FVE a prečítajte si skúsenosti našich klientov. Prípadne pokiaľ tu neobjavíte dostatok referencií, rozšírte vyhľadávanie pomocou filtrácie nižšie na celý kraj.

V Hradci Králové a jeho bezprostrednom okolí sme nainštalovali a zapojili niekoľko desiatok solárnych panelov. S istotou vám preto môžeme povedať, že fotovoltika sa tu môže vyplatiť každému. Máte aj vy o ňu záujem? Ozvite sa nám rovno na telefón alebo nám napíšte správu prostredníctvom formulára nižšie.

Každý deň pre vás naše tímy inštalujú fotovoltaické elektrárne a tepelné čerpadlá.

Filtrace
Región realizácie
Rok realizácie
Typ strechy
Kapacita batérií fotovoltaiky
Mesto
Počet solárnych panelov
Celkový výkon FVE
Mesto:
739 01 Baška[0]Albrechtice[0]Baška[0]Beroun[0]Bohumín[0]Bolatice[0]Boseň[0]Božičany[0]Brandýs nad Labem[0]Brandýsek[0]Brno[0]Broumy[0]Bystřice[0]Bílovec[0]Bílá[0]Březina[0]Chlumín[0]Choceň[0]Chomutov[0]Chuderov[0]Chýně[0]Divišov[0]Dobrovice[0]Dobřany[0]Dobříš[0]Doksy[0]Dolany[0]Dolní Životice[0]Domažlice[0]Doubravčice[0]Frenštát pod Radhoštěm[0]Frýdek[0]Fulnek[0]Havířov[0]Herink[0]Heřmaň[0]Hluboš[0]Hlučín[0]Hnojník[0]Holešov[0]Holice[0]Holoubkov[0]Holín[0]Horažďovice[0]Hostivice[0]Hradec Králové[6]Hradištko[0]Hrdlív[0]Hřiměždice[0]Jaroměřice nad Rokytnou[0]Javornice[0]Jesenice[0]Jirkov[0]Jílové u Prahy[0]Kamenná[0]Kamenný Přívoz[0]Kasejovice[0]Kačice[0]Kladno[0]Klatovy[0]Kly[0]Klínec[0]Kochánky[0]Kolín[0]Kopřivnice[0]Kostelec na Hané[0]Kozlovice[0]Kozmice[0]Kozomín[0]Krnov[0]Králův Dvůr[0]Kunín[0]Kunčice pod Ondřejníkem[0]Kunčičky u Bašky[0]Kuřim[0]Lenešice[0]Letkov[0]Lhenice[0]Liberec[0]Libeř[0]Libhošť[0]Libějovice[0]Litomyšl[0]Litoměřice[0]Litovel[0]Lochovice[0]Lomnice nad Popelkou[0]Louka u Litvínova[0]Lysice[0]Lázně Bělohrad[0]Malý Újezd[0]Mikulovice[0]Mirovice[0]Mladá Boleslav[0]Mníšek pod Brdy[0]Mokrovraty[0]Morkovice[0]Most[0]Mosty u Jablunkova[0]Mutějovice[0]Mělník[0]Nehvizdy[0]Nemyšl[0]Nezamyslice[0]Niměřice[0]Novosedly[0]Nové Dvory[0]Nový Jičín[0]Nový Malín[0]Nový Vestec[0]Nymburk[0]Náchod[0]Obrataň[0]Obříství[0]Ohrobec[0]Olomouc[0]Olšany[0]Opava[0]Orlová[0]Osečná[0]Ostrava[0]Otaslavice[0]Otrokovice[0]Pardubice[0]Petrovice[0]Petřvald[0]Pečky[0]Planá nad Lužnicí[0]Plzeň[0]Podbořany[0]Podhradní Lhota[0]Poděbrady[0]Pohořelice[0]Polepy[0]Popůvky[0]Pozořice[0]Poříčí nad Sázavou[0]Praha[0]Praha 9[0]Prostějov[0]Protivín[0]Pulečný[0]Písek[0]Přeštice[0]Příbor[0]Příkazy[0]Rakovník[0]Rapšach[0]Raškovice[0]Rosice[0]Rudná u Prahy[0]Ruprechtov[0]Rybí[0]Rychnov nad Kněžnou[0]Rychnov u Jablonce nad Nisou[0]Rychvald[0]Rájec[0]Sedlnice[0]Sezimovo Ústí[0]Skotnice[0]Slaný[0]Slavkov u Brna[0]Smržovka[0]Starý Plzenec[0]Strakonice[0]Sušice[0]Svébohov[0]Tišnov[0]Tlumačov[0]Tlustice[0]Tlučná[0]Tochovice[0]Trubín[0]Trutnov[0]Tuhaň[0]Turnov[0]Tísek[0]Třebosice[0]Třeboň[0]Třebíč[0]Třinec[0]Unhošť[0]Valašské Meziříčí[0]Varnsdorf[0]Veleň[0]Velké Bílovice[0]Velké Opatovice[0]Velké Přítočno[0]Velký Osek[0]Velký Šenov[0]Vendryně[0]Veselá[0]Veselíčko[0]Vlkov[0]Vodňany[0]Vojkovice[0]Voznice[0]Vrchlabí[0]Vrábče[0]Vsetín[0]Vysoká nad Labem[0]Vysoký Újezd[0]Vyškov[0]Vyžlovka[0]Vítkov[0]Vřesina[0]Všestudy[0]Zbůch[0]Zdice[0]Zelenecká Lhota[0]Zlín[0]Zíchovec[0]Újezd[0]Ústí nad Labem[0]Častolovice[0]Čelákovice[0]Černíkovice[0]Čerčany[0]Česká Lípa[0]Česká Třebová[0]Česká Čermná[0]České Budějovice[0]Český Dub[0]Český Krumlov[0]Český Těšín[0]Řitka[0]Šestajovice[0]Šimonovice[0]Štramberk[0]Štěpánkovice[0]Šumperk[0]Šťáhlavy[0]Železný Brod[0]Žichovice[0]Zrušiť ⨯
K zobrazení 6 z 1342 realizací
Realizované 04/2024
Reference Fotovoltaická elektrárna na míru s využitím bateriového úložiště - Hradec Králové-Malšovice

Fotovoltaická elektrárna na míru s využitím bateriového úložiště - Hradec Králové-Malšovice

Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Mesto: Hradec Králové-Malšovice
Viac
Realizované 05/2023
Reference Realizace FVE s dotací Nová zelená úsporám- Hradec Králové

Realizace FVE s dotací Nová zelená úsporám- Hradec Králové

Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Mesto: Hradec Králové
Viac
Realizované 02/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna na klíč- Hradec Králové - Plácky

Fotovoltaická elektrárna na klíč- Hradec Králové - Plácky

Celkový výkon FVE: 6,30 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 14 panelů
Mesto: Hradec Králové - Plácky
Viac
Realizované 01/2023
Reference Fotovoltaika s dotací Nová zelená úsporám- Hradec Králové

Fotovoltaika s dotací Nová zelená úsporám- Hradec Králové

Firmu Arpeg můžu jen doporučit !! Svoji práci odvedli naprosto skvěle.. V této společnosti fungují bezvadně, úplně všichni. Od obchodního zástupce, montážníků až po majitele firmy, který vyřizuje i dotace. Robert V.

Celkový výkon FVE: 5,40 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 12 panelů
Mesto: Hradec Králové
Viac
Realizované 01/2023
Reference Fotovoltaická elektrárna s baterií na klíč- Hradec Králové

Fotovoltaická elektrárna s baterií na klíč- Hradec Králové

Celkový výkon FVE: 4,95 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 11 panelů
Mesto: Hradec Králové
Viac
Realizované 11/2022
Reference FVE s dotaci Nová zelená úsporám realizovaná v Hradci Králové

FVE s dotaci Nová zelená úsporám realizovaná v Hradci Králové

Celkový výkon FVE: 6,75 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 18 panelů
Mesto: Hradec Králové
Viac

S fotovoltaikou v Hradci Králové skrátka ušetríte

Fotovoltaika je skvelá v tom, že sa oplatí akejkoľvek domácnosti a domu. V každom prípade totiž ušetríte za náklady na elektrinu (v ojedinelých prípadoch môžete dokonca zarobiť odpredajom do distribučnej siete) a spravidla do niekoľkých pár rokov sa vám celá investícia navráti.

To platí samozrejme aj v Hradci Králové a jeho okolie, kde sú solárne panely čoraz populárnejšie, a to aj napriek polohe mesta. Z hľadiska dĺžky svitu je totiž niekde v celočeskom priemere. To znamená, že solárne panely v Hradci Králové vyprodukujú o niečo menej energie ako napríklad na juhu Moravy. Ak opomenieme, že sa jedná o minimálne rozdiely, je možné tieto „straty“ kompenzovať nainštalovaním jedného až dvoch panelov navyše.

Nová zelená úsporám na FVE v Hradci Králové

Jednou z nesporných výhod dotačného programu Nová zelená úsporám je, že získanie príspevku na obstaranie fotovoltaiky nie je spojené so žiadnou lokalitou alebo oblasťou. To znamená, že dotáciu Nová zelená úsporám môžete čerpať aj v Hradci Králové.

V ARPEGe si uvedomujeme, že administratívne úkony spojené s vybavením môžu byť pomerne náročné a chaotické. Našťastie s tým máme množstvo skúseností, preto klientom s vybavovaním pomáhame. Chcete aj vy bezstarostné obstaranie fotovoltaiky s finančným príspevkom? Obráťte sa na nás.

6 dôvodov, prečo si zvoliť ARPEG

  1. Komponenty na sklade - Máme vlastných dlhodobých dodávateľov a špeciálny systém na neustále dopĺňanie zásob.
  2. Komplexná dodávka fotovoltaiky na kľúč - vašu elektráreň vybavíme od A po Z. Navrhneme riešenie, pripravíme projektovú dokumentáciu, požiadame o dotácie, postavíme, pripojíme a zabezpečíme servis.
  3. Žiadne zálohy vopred - Nevyžadujeme zálohy vopred. Sme zdravá spoločnosť pôsobiaca na trhu už dlhší čas.
  4. Spokojní klienti hovoria za nás - Názory našich klientov sú pre nás záväzné. Pozrite si recenzie a presvedčte sa, ako pracujeme.
  5. Na trhu od roku 2018 - Čo môže lepšie vypovedať o našej stabilite a dôveryhodnosti ako naša história.
  6. Postaráme sa o vás aj po inštalácii - Sme spoločnosť s históriou, po realizácii nezmizneme. Práve naopak, o našich klientov sa staráme dlhodobo.
ušetrite

Lacnejšie ako
konkurencia!

Sme v priemere lacnejší ako naša konkurencia. Neveríte tomu? Pošlite nám konkurenčnú ponuku a nechajte si povedať našu cenu.

Naši klienti o nás hovoria

Vše podle domluvy, montáž bezproblémová, pochvala panu Vokatému za zapojení, spuštění a zodpovězení jakéhokoli dotazu k fve. Dotace došla 5 týdnů po spuštění. Opravdu super.?

Reference Fotovoltaická elektrárna o výkonu 5,4 kWp - Kamenné Žehrovice
Josef M.
5 hvězd
Viac

Velké poděkování za super jednání obchoďákům p. Frolíkovi a jeho kolegyni a super partě chlapů včetně p. Vokatému při montáži. Vše perfektně funguje. Vše co řekli platí

Reference Solární elektrárna na míru s bateriovým úložištěm - Podbořany-Buškovice
Martin W.
5 hvězd
Viac

Super společnost. Od konzultace po instalaci a připojení k síti za 2 měsíce. Za další měsíc dotace na účtu.

Reference Fotovoltaika s bateriovým úložištěm - Voznice-Chouzavá
Mária M.
5 hvězd
Viac

Mohu jen doporučit. Právě mi dodělali FVE a teď už je to jenom na ČEZU aby mi přišli vyměnit elektroměr a všechno zablombovali. Bohužel si dali termín do konce dubna. Jinak ARPEG super. Za mě ?.

Reference Fotovoltaická elektrárna s výkonem 5,4 kWp instalovaná v Rakovníku
Libor K.
5 hvězd
Viac
Ako prebieha realizácia fotovoltaickej elektrárne?

Ako prebieha realizácia fotovoltaickej elektrárne?

S nami získate kompletnú fotovoltaiku na kľúč.

Viac videí z realizácie
Inštalácia fotovoltaiky v priebehu 2 dní
Ikona - žárovka
1

Dopyt

Vážime si vašu požiadavku, bude vás kontaktovať obchodný a technický manažér, aby sme s vami prediskutovali špecifikáciu fotovoltaickej elektrárne.

2

Orientačná ponuka

Pre vašu základnú orientáciu je možné pripraviť orientačnú ponuku.

3

Návšteva

Na osobnej technickej obhliadke preberieme detaily inštalácie, rozmiestnenie panelov, prípadné tiene, umiestnenie technológií. Stanovíme harmonogram projektu a dohodneme sa na postupe.

4

Záväzná ponuka

Stanovenie finálneho technického riešenia a konečnej ceny diela.

5

Zmluva

Podpisom zmluvy o dielo zahájime realizáciu diela

6

Spracovanie projektovej dokumentácie

Ku každému dielu musí byť vypracovaná projektová dokumentácia podľa ktorej bude dielo zhotovené.

7

Stavba

V tejto fáze prebiehajú samotné montážne práce a sprevádzkovanie diela.

8

Kolaudácia

Pre elektrárne nad 50 kWp je nutné mať ako stavebné povolenie tak aj následne dielo skolaudovať. Ide o návštevu hasičov a stavebného úradu.

9

Vybavenie licencie ERU

zariadime za Vás administratívu spojenú so získaním licencie ERU.

10

Servis

pravidelné revízie elektrických zariadení a technológií sú neoddeliteľnou súčasťou správneho chodu Vašej FVE elektrárne.

Arpeg - žárovka

Nečakajte, nechajte si
navrhnúť riešenie ešte dnes

V súčasnosti máme stále kapacitu na prijímanie nových objednávok, takže sa vám čo najskôr ozveme, aby ste ju mali na streche domu čo najskôr.

Ozvite sa nám

Radi Vám pomôžeme zodpovedať všetky otázky spojené s fotovoltaikou.

Arpeg - Ozvěte se nám
+421 915 130 053

Po–Pá: 08:00–17:00

Rýchlo odpovieme

Pošlite dopyt/otázku

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.

FAQ - Často sa nás pýtate

Ako funguje fotovoltaika v zime?

Obávate sa, že fotovoltaika nebude v zime vyrábať dostatok energie kvôli absencii slnečného svetla? Hoci sa výkon FVE panelov môže počas zimných mesiacov znížiť, neznamená to, že v zime neušetríte na elektrine alebo ohreve vody. V januári a decembri pracujú fotovoltaické zariadenia približne na 20 % svojej kapacity. Najväčší výkon fotovoltaickej elektrárne je od apríla do konca septembra a odhaduje sa, že fotovoltaická elektráreň s výkonom 5 kW vyrobí v slovenských podmienkach 5 MWh energie ročne.

Aké FVE panely sú pre mňa najvýhodnejšie?

Výber správnych FVE panelov závisí od typu strechy, jej sklonu, požadovaného výkonu a ďalších aspektov. Naša fotovoltaická služba na kľúč zahŕňa návrh najideálnejšieho riešenia na základe vašich požiadaviek - takže sa nemusíte starať o výber správnych fotovoltaických panelov.

Je fotovoltaika ekologická?

Samozrejme - nie náhodou sa fotovoltaika nazýva zelená energia. FVE znižuje znečistenie ovzdušia, dokáže vyrábať elektrinu bez vody a znižuje našu závislosť od neobnoviteľných zdrojov energie. V neposlednom rade pomáha v boji proti zmene klímy.

Môžem využívať fotovoltaiku pre podnikanie?

Samozrejme - stačí navštíviť našu sekciu Fotovoltaika pre firmy. Vďaka FVE pre firmy ušetríte náklady za drahú energiu. Nezáleží na tom, či je vaša firma veľká alebo malá - ARPEG má v ponuke fotovoltaiku pre každého.

Má fotovoltaika aj nevýhody?

Jedinou nevýhodou fotovoltaiky je vyššia obstarávacia cena. Našťastie, vďaka dotácii Zelená domácnostiam môžete na kúpe FVE výrazne ušetriť a vaša investícia sa čoskoro začne vracať. Ale čiastočná energetická nezávislosť vlastnej fotovoltaickej elektrárne je na nezaplatenie, nemyslíte?

Čo fotovoltaika a elektromobil?

Fotovoltika a elektromobily patria k sebe. Radi zrealizujeme FVE s nabíjačkou pre elektromobily. Okrem toho môžete získať ešte vyššiu dotáciu na kombináciu fotovoltiky a nabíjania elektrických vozidiel ako na samotnú FVE. Máte záujem?

Dá sa fotovoltaika použiť ako strešná krytina?

Vzhľad klasických FVE panelov môže mnoho ľudí odradiť. Našťastie pre vás máme estetickejšie riešenie solárnych škridiel. Pokiaľ sa na stavbu strechy iba chystáte a uvažujete o vybavení fotovoltaiky, práve solárne škridle môžu byť vhodnou voľbou - fotovoltaika ako strešná krytina je veľmi odolná, ľahko sa inštaluje, má dlhú životnosť a je aj pekná na pohľad. Solárnymi škridlami sa dá taktiež nahradiť vaša terajšia strešná krytina (napr. pri rekonštrukcii strechy).

Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí

V podstate možno povedať, že fotovoltaické panely možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy. Fotovoltaické panely nie je možné použiť len na jeden typ strechy, ktorým je večná škridlová strecha.  Tie sú v podstate neudržateľné a strecha potom môže popraskať a zatiecť. Inak, akákoľvek strešná krytina (pálené a betónové škridly, šindle, plechová strecha...) svojím sklonom umožňuje inštaláciu fotovoltaického systému. Inštalácia fotovoltaických panelov sa vykonáva pomocou háčikov na škridle na účely ukotvenia, ktoré sa pretiahnu pod škridlu a pripevnia sa k väzníku, v prípade šindľov ide o špeciálnu kotvu s gélom, ktorá sa tiež pripevní k väzníku, a v prípade plechových striech je možné použiť kotvu s gélom aj upevnenie na falc ako pri bleskozvode. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, kam sa umiestnia samonosné konštrukcie, na ktorých sú pripevnené fotovoltaické panely.

Čo budem robiť s fotovoltaickými panelmi, až skončí ich záruka?

Na fotovoltaické panely sa zvyčajne poskytuje záruka na 20 až 25 rokov. Toto je záruka na to, že výkon fotovoltaiky počas tohto obdobia neklesne pod 80 %. To je podstata tejto záruky. Fotovoltaické panely vám budú slúžiť ďalších 30 rokov a postupne sa ich výkon logicky zníži. V podstate sa dá povedať, že fotovoltické panely počas svojho života pravdepodobne nikdy nevymeníte. Pokiaľ ide o moment, keď fotovoltické panely dosiahnu maximálnu životnosť, možno ich ľahko odovzdať v zbernom dvore, pretože kúpou každého panelu sa automaticky uhradí recyklačný poplatok.

Vyplatí sa mi FVE - fotovoltaická elektráreň? Aká je jej kúpna cena?

To, či sa fotovoltika oplatí, závisí od mnohých faktorov. Patrí medzi ne napríklad účel použitia v rodinnom dome alebo v podniku, energetická náročnosť budovy, správanie obyvateľov v domácnosti alebo poloha nehnuteľnosti. Návratnosť investície sa môže prejaviť za tri, päť, sedem alebo pätnásť rokov.

Nákupná cena sa pohybuje 4 900 do 18 400 € v závislosti od typu domácej fotovoltaickej elektrárne. Výhodou je však možnosť získať dotáciu, ktorá pokryje až 1 500 € z nákladov!

Inštalácia FVE a ako dlho trvá?

Inštalácia fotovoltaického systému trvá zvyčajne 1 až 2 dni v závislosti od veľkosti systému a typu strechy.  Prvý deň sa zvyčajne strávi inštaláciou fotovoltaických panelov na streche, druhý deň inštaláciou meniča, batérie, chráničov a pripojením k elektrickému systému. V prípade menších inštalácií je možné obidve inštalácie vykonať za jeden deň. Pred realizáciou vám oznámime odhadovaný čas inštalácie.

Inštalácii fotovoltaickej elektrárne predchádza zdĺhavý proces, ktorý môže trvať jeden až dva mesiace v závislosti od pripojenia k distribučnej sústave ČEZ alebo EON. Tento proces zahŕňa zabezpečenie potrebnej dokumentácie, ako je energetický posudok, projektová dokumentácia, zabezpečenie dotácií, revízie a mnoho ďalšieho. Celý proces inštalácie potom môže trvať približne tri mesiace. Všetko pre vás zariadime.

Ako fotovoltaická elektráreň funguje?

Domácnosť získava najviac energie z fotovoltaickej elektrárne počas dňa, keď sa vyrába najviac energie. Prebytok sa ukladá do batérie, ktorá sa aktivuje večer a začne zásobovať domácnosť energiou uloženou počas dňa. V ranných hodinách nemusí fotovoltická elektráreň vyrobiť potrebné množstvo energie, a preto sa dopĺňa z batérie alebo zo siete. V prípade systému zásobníkov vody posiela jednotka wattrouter tieto prebytky na ohrev teplej vody prostredníctvom bojlera alebo kotla s akumulačnou nádobou.

Aká je budúcnosť fotovoltaiky?

Aká iná, ako zelená! Fotovoltaika je síce súčasným trendom, ale jej popularita bude v budúcnosti naďalej rásť. Dôvodom svetlej budúcnosti fotovoltaiky sú nielen neustále rastúce ceny elektriny, plynu a palív, ale aj snaha o udržateľnejší život a obavy o zdravie našej planéty.

Čo znamená fotovoltaika?

Slovo fotovoltaika je zložené z gréckych slov pre svetlo a volt. Viac informácií o fungovaní fotovoltaiky nájdete napríklad v našom článku Typy fotovoltaických panelov a ich vlastnosti.

Arpeg - Ozvěte se nám
Nechajte si naceniť FVE na mieru.
Rýchlo a jednoducho.
+421 915 130 053Rýchly dopytŠipka vpravo

Napísali o nás

Potrebujete poradiť?
Zanechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.
Zavřít - ikona

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.