Referencie fotovoltaiky a solárnych panelov v Liberci a okolí ​

Prejdite si naše vybrané referencie fotovoltaiky z Liberca a inšpirujte sa u svojich „susedov“, ako aj vy môžete šetriť peniaze za energie.

Pokiaľ tu nenájdete dostatok referencií, rozšírte vyhľadávanie s pomocou filtrácie na väčšiu oblasť, napríklad na celý kraj. Solárne panely priamo v Liberci totiž nie sú ešte tak rozšírené (napr. oproti stredným Čechám), hoci tu pozorujeme vzrastajúci záujem o udržateľnú energiu. Pokiaľ vás zaujímajú fotovoltaické elektrárne viac a o jednej uvažujete pre svoj dom, obráťte sa na nás a radi vám zodpovieme akúkoľvek otázku.

Filtrace
Región realizácie
Rok realizácie
Typ strechy
Kapacita batérií fotovoltaiky
Mesto
Počet solárnych panelov
Celkový výkon FVE
Mesto:
739 01 Baška[0]Albrechtice[0]Beroun[0]Bohumín[0]Bolatice[0]Boseň[0]Božičany[0]Brandýs nad Labem[0]Brandýsek[0]Brno[0]Broumy[0]Bystřice[0]Bílovec[0]Bílá[0]Býšť[0]Březina[0]Chlumín[0]Choceň[0]Chomutov[0]Chuderov[0]Chýně[0]Divišov[0]Dobrovice[0]Dobřany[0]Dobříš[0]Doksy[0]Dolany[0]Domažlice[0]Doubravčice[0]Frenštát pod Radhoštěm[0]Frýdek[0]Fulnek[0]Havířov[0]Herink[0]Heřmaň[0]Hluboš[0]Hlučín[0]Hnojník[0]Holešov[0]Holice[0]Holín[0]Hostivice[0]Hradec Králové[0]Hradištko[0]Hrdlív[0]Jaroměřice nad Rokytnou[0]Javornice[0]Jirkov[0]Jílové u Prahy[0]Kamenná[0]Kasejovice[0]Kačice[0]Kladno[0]Klatovy[0]Kly[0]Klínec[0]Kochánky[0]Kolín[0]Kopřivnice[0]Kostelec na Hané[0]Kozlovice[0]Kozomín[0]Krnov[0]Králův Dvůr[0]Kunín[0]Kunčice pod Ondřejníkem[0]Kuřim[0]Lenešice[0]Letkov[0]Liberec[3]Libeř[0]Libhošť[0]Libějovice[0]Litomyšl[0]Litoměřice[0]Litovel[0]Lomnice nad Popelkou[0]Louka u Litvínova[0]Lysice[0]Lázně Bělohrad[0]Malý Újezd[0]Mirovice[0]Mladá Boleslav[0]Mokrovraty[0]Morkovice[0]Most[0]Mosty u Jablunkova[0]Mutějovice[0]Mělník[0]Nemyšl[0]Nezamyslice[0]Niměřice[0]Nové Dvory[0]Nový Jičín[0]Nový Malín[0]Nový Vestec[0]Nymburk[0]Náchod[0]Obrataň[0]Obříství[0]Ohrobec[0]Olomouc[0]Olšany[0]Opava[0]Orlová[0]Osečná[0]Ostrava[0]Otaslavice[0]Otrokovice[0]Pardubice[0]Petřvald[0]Pečky[0]Plzeň[0]Podbořany[0]Podhradní Lhota[0]Poděbrady[0]Polepy[0]Pozořice[0]Poříčí nad Sázavou[0]Praha[0]Prostějov[0]Protivín[0]Pulečný[0]Písek[0]Přeštice[0]Příbor[0]Příkazy[0]Rakovník[0]Rapšach[0]Raškovice[0]Rosice[0]Rudná u Prahy[0]Ruprechtov[0]Rybí[0]Rychnov nad Kněžnou[0]Rychvald[0]Rájec[0]Sedlnice[0]Sezimovo Ústí[0]Skotnice[0]Slaný[0]Slavkov u Brna[0]Smržovka[0]Starý Plzenec[0]Sušice[0]Svébohov[0]Tišnov[0]Tlumačov[0]Tlustice[0]Tlučná[0]Tochovice[0]Trubín[0]Trutnov[0]Tuhaň[0]Turnov[0]Tísek[0]Třebosice[0]Třeboň[0]Třebíč[0]Třinec[0]Unhošť[0]Valašské Meziříčí[0]Varnsdorf[0]Veleň[0]Velké Bílovice[0]Velké Opatovice[0]Velké Přítočno[0]Vendryně[0]Veselá[0]Veselíčko[0]Vlkov[0]Vodňany[0]Vojkovice[0]Vrchlabí[0]Vrábče[0]Vysoká nad Labem[0]Vysoký Újezd[0]Vyškov[0]Vyžlovka[0]Vítkov[0]Vřesina[0]Všestudy[0]Zbůch[0]Zdice[0]Zlín[0]Zíchovec[0]Újezd[0]Ústí nad Labem[0]Častolovice[0]Čelákovice[0]Černíkovice[0]Česká Lípa[0]Česká Třebová[0]Česká Čermná[0]České Budějovice[0]Český Dub[0]Český Těšín[0]Řitka[0]Šestajovice[0]Šimonovice[0]Štramberk[0]Štěpánkovice[0]Šumperk[0]Šťáhlavy[0]Železný Brod[0]Zrušiť ⨯
K zobrazení 3 z 1181 realizací
Reference Fotovoltaika s dotací Nová zelená úsporám montována v Liberci
Celkový výkon FVE: 7,65 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 17 panelů
Liberec
Pridané 06/2023
Viac o referencii
Reference Realizace fotovoltaiky s bateriovým úložištěm- Liberec - Doubí
Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Liberec - Doubí
Pridané 06/2023
Viac o referencii
Reference Solární elektrárna s výkonem 9,9 kWp a vyřízením dotace instalovaná v Liberci
Celkový výkon FVE: 9,90 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 22 panelů
Liberec
Pridané 10/2022
Viac o referencii

Mať fotovoltaiku v Liberci je skvelou príležitosťou pripraviť sa na budúcnosť

Narastajúca popularita solárnych panelov v Liberci je pre tunajších obyvateľov veľmi dobrým signálom. Stále viac ľudí je tu presvedčených, že si zaobstarávajú technológiu, ktorá odolá zubu času a prinesie im v dlhodobom horizonte výrazný úžitok a súčasne ušetrí aj peniaze. Popravde sa v ARPEGe ničomu nečudujeme, naopak veríme, že sa vám fotovoltaika na dome v Liberci môže vyplatiť rovnako dobre ako akomkoľvek inom regióne.

Teória bude síce v tomto ohľade trochu proti nám – na výkonnosť solárnych panelov má vplyv dĺžka slnečného svitu, ktorá je všeobecne av priemere dlhšia na juhu a kratšia na severe Česka (spravidla sa však jedná o rozdiel pár minút denne). /p>

V praxi je však možné deficit kompenzovať inštaláciou jedného či dvoch panelov navyše. Výkonom sa tak dostanete na úroveň svietivejších lokalít, v niektorých prípadoch ju aj predčíte.

Ušetrite za FVE v Liberci vďaka dotácii Nová zelená úsporám

Premýšľate nad obstaraním fotovoltaiky pre svoj dom v Liberci, ale váhate kvôli relatívne vysokým prvotným nákladom? Riešením je dotačný program Nová zelená úsporám, v ktorom môžete získať pre svoju nehnuteľnosť až 200 tisíc korún.

Máme bohaté skúsenosti s dotáciami Nová zelená úsporám pre rodinné domy v Liberci a radi vám s nimi pomôžeme. Vybavíme ich za vás tak, aby ste sa nemuseli starať o zložitú administratívu a mohli sa len tešiť z ušetrených peňazí. Preto neváhajte a napíšte nám alebo zavolajte, akonáhle to bude možné, budeme vás kontaktovať a všetky podrobnosti vám oznámime.

Naše referencie

Reference Fotovoltaická elektrárna s možností ukládání vyrobené energie do baterií - Poděbrady-Kluk
Celkový výkon FVE: 8,20 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 20 panelů
Poděbrady-Kluk
Pridané 10/2023
Viac o referencii
Reference Fotovoltaická elektrárna s instalací bateriového úložiště realizována v Třanovicích
Celkový výkon FVE: 8,10 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 18 panelů
Třanovice
Pridané 10/2023
Viac o referencii
Reference Realizace fotovoltaické elektrárny- Kunčina

Arpeg mohu jenom doporučit na začátku jsem tápal po kom udělat fve a našel jsem ty nejlepší na trhu. Vše super. Jiří S.

Celkový výkon FVE: 9,00 kWp
Kapacita batérií fotovoltaiky: 10,65 kWh
Počet solárnych panelov: 20 panelů
Kunčina
Pridané 06/2023
Viac o referencii

Spracovanie zakázky

1
Nacenenie zákazky
2-4 dni
Na základe požiadaviek náš technik vypracuje základnú technickú špecifikáciu a cenovú ponuku.
2
Odborný návrh riešenia
2-4 dni
Prehliadka miesta realizácie s doriešením technických detailov, prípravy stavby a poradenstvo.
3
Spracovanie dokumentácie
2-4 dni
Spracovanie projektu, žiadosti o pripojenie do distribučnej siete, príprava dotácie a zmlúv.
4
Inštalácia FVE
2-4 dni
Inštalácia FVE, napojenie na elektroinštaláciu a následná revízia s výmenou elektromeru.

FAQ

Chcem strešné fotovoltaické panely, ale nemám orientáciu na juh

Pokiaľ chcete vybaviť fotovoltaické panely, ale nemáte orientáciu strechy na juh, tak to nevadí. Väčšina záujemcov o inštaláciu fotovoltaických panelov na kľúč nemá orientáciu na južnú stranu a napriek tomu fotovoltaiku pre výrobu vlastnej elektriny využíva. Ide hlavne o to, že južná orientácia so sklonom 35 stupňov je najideálnejšia z hľadiska maximálnej využiteľnosti fotovoltaicých panelov. Takže fotovoltaika je riešením pre všetky strešné plochy. Napríklad už pridaním dvoch fotovoltaických panelov so západnou orientáciou alebo rozdelením polovice fotovoltaických panelov na východnú a západnú časť sa dokážete dostať na rovnakú využiteľnosť FVE ako pri južnej orientácii. Jednoduchým riešením je teda to, že FVE panelov na streche budete mať v odpovedajúcom počte. Tento počet vám pre každú konkrétnu strechu musí navrhnúť dodávateľ fotovoltaických panelov. U nás je táto služba zadarmo.

Ako fotovoltaická elektráreň funguje?

Domácnosť získava najviac energie z fotovoltaickej elektrárne počas dňa, keď sa vyrába najviac energie. Prebytok sa ukladá do batérie, ktorá sa aktivuje večer a začne zásobovať domácnosť energiou uloženou počas dňa. V ranných hodinách nemusí fotovoltická elektráreň vyrobiť potrebné množstvo energie, a preto sa dopĺňa z batérie alebo zo siete. V prípade systému zásobníkov vody posiela jednotka wattrouter tieto prebytky do ohrievača teplej vody prostredníctvom bojleru alebo kotla s akumulačnou nádobou.

Inštalácia FVE a ako dlho trvá?

Inštalácia fotovoltaického systému trvá zvyčajne 1 až 2 dni v závislosti od veľkosti systému a typu strechy.  Prvý deň sa zvyčajne strávi inštaláciou fotovoltaických panelov na streche, druhý deň inštaláciou meniča, batérie, chráničov a pripojením k elektrickému systému. V prípade menších inštalácií je možné obidve inštalácie vykonať za jeden deň. Pred realizáciou vám oznámime odhadovaný čas inštalácie.

Inštalácii fotovoltaickej elektrárne predchádza zdĺhavý proces, ktorý môže trvať jeden až dva mesiace v závislosti od pripojenia k distribučnej sústave ČEZ alebo EON. Tento proces zahŕňa zabezpečenie potrebnej dokumentácie, ako je energetický posudok, projektová dokumentácia, zabezpečenie dotácií, revízie a mnoho ďalšieho. Celý proces inštalácie potom môže trvať približne tri mesiace. Všetko pre vás zariadime.

Vyplatí sa mi FVE - fotovoltaická elektráreň? Aká je jej kúpna cena?

To, či sa fotovoltika oplatí, závisí od mnohých faktorov. Patrí medzi ne napríklad účel použitia (v rodinnom dome alebo v podniku), energetická náročnosť budovy, správanie obyvateľov v domácnosti alebo poloha nehnuteľnosti. Návratnosť investície sa môže prejaviť za tri, päť, sedem alebo pätnásť rokov.

Nákupná cena sa pohybuje od 4 900 do 18 400 € v závislosti od typu domácej fotovoltaickej elektrárne. Výhodou je však možnosť získať dotáciu, ktorá pokryje až 1 500€ z nákladov!

Čo budem robiť s fotovoltaickými panelmi, až skončí ich záruka?

Na fotovoltaické panely sa zvyčajne poskytuje záruka na 20 až 25 rokov. Toto je záruka na to, že výkon fotovoltaiky počas tohto obdobia neklesne pod 80 %. To je podstata tejto záruky. Fotovoltaické panely vám budú slúžiť ďalších 30 rokov a postupne sa ich výkon logicky zníži. V podstate sa dá povedať, že fotovoltické panely počas svojho života pravdepodobne nikdy nevymeníte. Pokiaľ ide o moment, keď fotovoltické panely dosiahnu maximálnu životnosť, možno ich ľahko odovzdať v zbernom dvore, pretože kúpou každého panelu sa automaticky uhradí recyklačný poplatok.

Na aký typ strechy sa fotovoltaika hodí

V podstate možno povedať, že fotovoltaické panely možno inštalovať na akýkoľvek typ strechy. Fotovoltaické panely nie je možné použiť len na jeden typ strechy, ktorým je večná škridlová strecha.  Tie sú v podstate neudržateľné a strecha potom môže popraskať a zatiecť. Inak, akákoľvek strešná krytina (pálené a betónové škridly, šindle, plechová strecha...) svojím sklonom umožňuje inštaláciu fotovoltaického systému. Inštalácia fotovoltaických panelov sa vykonáva pomocou háčikov na škridle na účely ukotvenia, ktoré sa pretiahnu pod škridlu a pripevnia sa k väzníku, v prípade šindľov ide o špeciálnu kotvu s gélom, ktorá sa tiež pripevní k väzníku, a v prípade plechových striech je možné použiť kotvu s gélom aj upevnenie na falc ako pri bleskozvode. Výnimkou nie sú ani ploché strechy s asfaltovými pásmi alebo kačírkom, kam sa umiestnia samonosné konštrukcie, na ktorých sú pripevnené fotovoltaické panely.

nová zelená úsporám fotovoltaika
Štedrá dotácia
až 1 500 €
Fotovoltaika dotácie
Elektrická energia
pod kontrolou 24/7
Fotovoltaická elektráreň
Nižšie náklady
na elektrickú energiu
Fotovoltaika cena
Máme jedny z
nejnižších cen
Dotácie na fotovoltaiku
Zostavíme vám funkčné
riešenie na mieru
Dotácie na fotovoltaiku 2021
Inštalácia fotovoltaiky
behom 2 dní

Dopytový formulár

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Podrobné znenie nájdete tu.
Potrebujete poradiť?
Nechajte nám svoje číslo a odborník z Vašej oblasti sa Vám ozve späť.